Technológia

Základné tvary konštrukcií

Kombináciou základných tvarov konštrukcií môžete získať veľa ďalších individuálnych riešení. Táto flexibilná moderná technológia poskytuje veľkú variabilitu konečnej úpravy a dosiahnutie perfektného vzhľadu Vašej ideálnej zimnej záhrady. Umožní Vám zosúladiť farbu a štýl s oknami a dverami Vášho domu. Nech si vyberiete čokoľvek, môžete si byť istí účinnou izoláciou, tepelnými vlastnosťami a vlastnosťami zvetrávania, ktoré zvýšia Vaše pohodlie v budúcich rokoch.

tvary-konstrukcii1

 

Strechy pre zimné záhrady

Jednotlivé časti striech zimných záhrad ULTRAFRAME sú vyrábané z hliníkových profilov, krycie profily sú vyhotovené z PVC. Strechy je možné dodať aj s výplňami v rôznych farebných prevedeniach, 25mm polykarbonát (pdf katalóg), alebo so sklom (len bezpečnostné sklo).

 

Strešný systém

Ultraframe je svetoznáma anglická firma, ktorá vyrába strechy už 25 rokov. Vyrobila už viac ako 1 mil. striech pričom ich denná produkcia je 200 až 300 kusov. Všetky strechy sú po výrobe skladané a staticky a konštrukčne kontrolované, aby bola zaručená ich kvalita. Firma Ultraframe je lídrom medzi výrobcami nízko nákladových striech pre zimné záhrady.

stresny-system

 

Konštrukcia

Strecha je vyrobená z vysokokvalitných hliníkových profilov a tým je zabezpečená statika zimnej záhrady. Konštrukčne je tento systém vyspelý a spoľahlivý aj vďaka dlhodobému vývoju firmy Ultraframe.

konstrukcia2konstrukcia1

 

Výmena vzduchu

Systém Ultraframe štandardne obsahuje ventilačné otvory:

 • štrbinovú manuálne otvárateľnú mriežku v kruhovom profile
 • jednosmerný ventilačný otvor v hrebeni, alebo v začiatočnom profile.

Týmto spôsobom je pri každej streche zabezpečená stála výmena vzduchu, ktorá je automaticky zabezpečená aj vďaka tlakovému rozdielu medzi vonkajším a vnútorným priestorom.

 

Zasklenie

Spoľahlivý 5 komorový polykarbonát s vynikajúcimi tepelnými hodnotami:

 • pri hrúbke 25mmpolykarbonát hodnotu K=1,6 W/m2K, odolnosť proti priestupnosti tepla (Solar control) až 92 percent (Heatguard polykarbonát),
 • pri hrúbke 35mmpolykarbonát hodnotu K=1,3W/m2K.

Sklo:

 • kalené termoizolačné dvojsklo , Rw=30dB, TGI tepelný rámik.
 • tepelnoizolačné dvojsklo – so zvýšenými tepelno-technickými vlastnosťami. Tieto izolačné sklá sú vyrobené v kombinácii skla FLOAT a CLIMAGUARD PREMIUM (pokovená vrstva) s príslušnou lištou, plnené plynom (argón): CLIMAGUARD PREMIUM + argón 4 – 16 – 4 Ug = 1,1 W/m2K.
 • Bezpečnostná fólia s proti slnečnou ochranou až do 79 percent priestupnosti tepla, značka Llumar zo spojených štátov typu SSI SR PS 4,
 • Zrkadlový efekt z vonkašej strany, odolná proti škrabaniu, Uv protected, zvnútra aplikovateľná (aj dodatočne),
 • Bioclean – samočistiace sklo.

zasklenie

 

Žľabový systém

Súčasťou strešného systému je aj žľab, ktorý dopĺňa funkčnosť strechy, ako doplnková možnosť je 3 dielny hliníkový kryt Cornice.

zlab zlab2

 

Farba

Základná farba je biela, ďalšou možnosťou sú imitácie dreva z Renolit škály (zlatý dub a mahagón v štandarde), pripadne striekanie za príplatok.

profily

 

Tienenie strechy

Protislnečná fólia LLumar, odolnosť proti priestupnosti tepla až 79 percent.

 • vonkajšia markíza,
 • medzisklenné žalúzie, látkové,
 • Classic Plus systém, Ultraframe originálne vnútorné žalúzie.

 

Bočné steny

Typy otvárania:

 • otvárané,
 • sklopné,
 • sklopne-posuvné okná a dvere,
 • fixné zasklenie.

 

Profil

Thyssen Inoutic 76mm 5 komorový nemecký profilový systém, A triedy, min. 3,00mm hrúbka profilovej steny, bez použitia Zinku, TPI tesnenie šedej alebo čiernej farby. Komôrkové doplňujúce a spojovacie profily na zachovanie prerušenia tepelného mostu. Na výber je široká škála farebných možností a imitácii dreva (Renolit). Vystuženie profilov s min.1,9 až 2,5mm hrubým, dvakrát galvanizovaným železným profilom, použitie uzatvoreného tvaru kvôli zvýšeniu statiky.

 

Kovanie

Podľa požiadavky zákazníka používame kovanie dodávateľov: Maco, Roto, Aubi, Siegenia.

 

Zasklenenie bočných stien

Tepelnoizolačné dvojsklo so zvýšenými tepelno-technickými vlastnosťami. Je vyrobené v kombinácii skla FLOAT a CLIMAGUARD PREMIUM (pokovená vrstva) s príslušnou lištou, plnené plynom (argón) CLIMAGUARD PREMIUM + argón 4 – 16 – 4 Ug = 1,1 W/m2K, Rw=30dB, TGI tepelný rámik.

 

Montáž

Montáž je možná do 7-8 týždňov po podpise zmluvy, po vzájomnej dohode podľa počasia.

 

Záruka

Záručná doba na zimné záhrady je 24 mesiacov.

 

Zmluvné podmienky

Každá realizácia zimnej záhrady musí byť zdokumentovaná so Zmluvou o zhotovení diela a podpísaná oboma zmluvnými stranami.

Výroba