Všeobecné informácie o pergolách

Pergola ako stavebný prvok má tisícročnú tradíciu. Drevené prístrešky a altánky slúžili na predĺženie, zatienenie objektov a na ochranu voči poveternostným vplyvom.

V súčasnosti pre návrhárov a dizajnérov je k dispozícii široká škála materiálov na výrobu pergol. Pergola systémy PERGOPOLIS ponúkané spoločnosťou Techcon-SK, s.r.o. vyhovujú kvalitatívnym a estetickým požiadavkám súčasnej doby. Naše pergoly sú charakteristické harmóniou materiálov, foriem a farieb, čím sa vynikajúco môžu pripojiť k novým alebo už existujúcim objektom.

Terasy sa stávajú nezávislými vďaka našej sérii výrobkov a oveľa lepšie sa dajú využiť terasy, či sa jedná o voľne stojacie – pavilóny alebo pergoly pripojené k objektu. Harmonickým výberom foriem a farieb sa stávajú organickou súčasťou stavby, čím sa získa charakteristický a jedinečný vzhľad a idyla. Základný systém pergoly dotvárajú jedinečne navrhnuté a vyrobené doplňujúce prvky, ako je žľab na odtok vody, na požiadavku zabudovanie bočnej steny alebo montáž svetiel dotvárajúcich atmosféru. Konštrukcia sa ľahko a rýchlo montuje, a vďaka nehrdzavejúcemu materiálu je nadčasová a v podstate aj bezúdržbová.

Tieniaca textília sa nachádza na vrchu držiaka plátna, a je fixovaná s omega lemovým riešením. Držiak plátna vo vodiacom profile dráhy je zavesený na kladkovom vozíku, ktorý pohybuje textíliou. Tieniaca textília pri vozíku na hliníkový držiak plátna pritlačí gumový zvon. S tesniacou gumou, ktorá je zavedená do spodnej časti vodiaceho profilu a s tým paralelne na textil privarený flexibilným lemovaním, sa môže zabrániť, aby dažďová voda stekala v bočnom smere. Bočné spádovanie držiakov plátna sme vyriešili jedinečným čapom závesu s kĺbovým ložiskom, ktorý zabezpečí nastavenie sklonu. Tým sa vyhneme napnutiu vozíka vo vodiacom profile.

Riadiaci systém pergoly pod jedinečnou, novo vytvorenou ochranou zabezpečí dokonale hladký pohyb bez napnutia vozíkov. Kolesá vozíkov sa pohybujú na nehrdzavejúcich guľových ložiskách, tým zabezpečujú tiché a bezúdržbové prevádzkovanie.

Výhody nami ponúkaného držiaka plátna:
• tiché fungovanie bez napnutia
• rýchla a jednoduchá montáž
• odolná konštrukcia s dlhou životnosťou
• estetický vzhľad