Zimná záhrada

Ak ste si vysnívali rozprávkovo krásnu zimnú záhradu, a už len myšlienka na ňu vás napĺňa pozitívnou energiou, treba už len kontaktovať nás.

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, na aký účel budete zimnú záhradu využívať. Vytvorením zimnej záhrady viete ponúknuť priestor izbovým kvetinám, či niektorým druhom rastlín, ktoré budú v zimnom období chránené pred chladom. Taktiež ju môžete premeniť na celoročne využiteľný priestor a tak vytvoriť napríklad samostatnú jedáleň so stolovaním, pracovňu, alebo si v nej vychutnávať domáci wellnes s vírivkou či, pre ktoré je priam stvorená. Predpokladom jej projektovania je preto znalosť pôsobenia zmien teploty a vlhkosti.

Cirkulácia vzduchu je ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje klímu v zimnej záhrade. Príčinou „prirodzeného vetrania“ – teda pohybu vzduchu v priestore – je komínový efekt. Funguje na princípe ohrievania studeného vzduchu a jeho následného stúpania nahor, odkiaľ uniká otvormi v hornej časti zimnej záhrady. Vzniknutým podtlakom sa v spodnej časti priestoru nasáva studený vzduch z exteriéru.

Zimná záhrada a konštrukcia

Výber konkrétneho konštrukčného systému a materiálov zimnej záhrady závisí od jej vnútorných podmienok, spôsobu využitia, veľkosti a tvaru, estetických požiadaviek, ale aj od finančných možností stavebníka. Zimná záhrada by mala byť integrálnou súčasťou architektonického riešenia celého domu, mala by tvarovo, farebne aj materiálom nadväzovať najmä na riešenie ostatných okien a výplní otvorov. Pri konštrukcii preskleného priestoru sú k dispozícii rovnaké materiály, aké sa používajú na okenné rámy – hliník, oceľ, plast. Okrem konštrukčných vlastností jednotlivých materiálov je dôležitým parametrom aj ich tepelnoizolačná schopnosť. Plastové konštrukcie majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, sú nenáročné na údržbu a sú cenovo pomerne výhodné. Majú však menšiu rozmerovú stálosť a obmedzené statické možnosti. Spoločnosť Techcon-SK s.r.o. spolupracuje s anglickou firmou Ultraframe, ktorá je lídrom vo výrobe konštrukcií na zimné záhrady. Táto firma rokmi zdokonalila kombináciu tepelnoizolačných vlastností PVC profilov s dostatočnými statickými možnosťami hliníkových profilov. Hliníkové konštrukcie sú najpevnejšie, umožňujú uplatnenie veľkých nedelených presklených plôch. Špeciálne tvarovanie a kombinácia materiálov profilov s prerušeným tepelným mostom zlepšujú tepelnoizolačnú schopnosť kovových konštrukcií a ich využitie v presklenej architektúre je preto univerzálne.

Tvarových aj materiálových riešení zimných záhrad je nepreberné množstvo. V každom prípade sa ale kvalitná presklená prístavba cenovo radí k nadštandardu. Pri rozhodovaní je najdôležitejšie ako bude zimná záhrada využívaná.

Vráťte sa k predstavám o vašej zimnej záhrade a spravte krok vpred pre dosiahnutie svojho cieľa – spoločnosť Techcon-SK spol.s r.o. Vám pomôže, aby ste si zabezpečili príjemný oddych v útulnej zimnej záhrade, či už počas letných dní alebo studených zimných večerov.

Zavolajte na čislo 0917 124 289, kde Vám pán Kása ochotne odpovie na všetky Vaše otázky či už technické, alebo iného charakteru.